Members of the Board of Directors RRP+

POSITION LEVEL NAMES
PRESIDENT NATIONAL Board MUNEZA SYLVIE
Vice PRESIDENT National Board KOMEZUSENGE POTAMIENNE
YOUTH Board NIYONKURU KALISA AUSI
GENDER Board NYIRARUGENDO MARIE GRACE
Representative of North Board NDORIMANA ILDEPHONSE
Representative of South Board MBONIGABA FRODUARD
Representative of West Board NZAMUKOSHA MARCELLINE
Representative of CoK Board HABINSHUTI EMILE
Representative of East Board NGOBOKA JEAN JACQUES

 

For contact details of BoD members, Please write to rrp.rwanda@gmail.com

other committee

PROVINCE DISTRICTS POSITION LEVEL NAMES
CITY OF KIGALI GASABO SUPERVISORY COMMITTEE NATIONAL HABUMUTIMA Hassan
EAST NGOMA SUPERVISORY COMMITTEE NATIONAL MUGIRANEZA Etienne
WEST KARONGI SUPERVISORY COMMITTEE NATIONAL NSEKANABO JAPHET
NORTH RULINDO ARBITRATION BOARD NATIONAL MUKAHIRWA JOSEPHINE
SOUTH GISAGARA ARBITRATION BOARD NATIONAL SINDIKUBWABO JOSEPH
WEST NGORORERO ARBITRATION BOARD NATIONAL NDAMUKUNDA SOLANGE

District Representatives

N0 PROVINCE DISTRICTS POSITION LEVEL NAMES
1 CITY OF KIGALI GASABO PRESIDENT DISTRICT BENINKA JEANNE
2 CITY OF KIGALI KICUKIRO PRESIDENT DISTRICT HABINSHUTI EMILE
3 CITY OF KIGALI NYARUGENGE PRESIDENT DISTRICT MUSINGAKAZI Odette
4 EAST BUGESERA PRESIDENT DISTRICT NGOBOKA JEAN JACQUES
5 EAST GATSIBO PRESIDENT DISTRICT MUKASHYAKA JOY
6 EAST KAYONZA PRESIDENT DISTRICT MUREKATETE ALPHONSINE
7 EAST KIREHE PRESIDENT DISTRICT TWIZEYEMUNGU GABRIEL
8 EAST NGOMA PRESIDENT DISTRICT MUKAMANA ESPERANCE
9 EAST NYAGATARE PRESIDENT DISTRICT MUTONI  CONSOLEE
10 EAST RWAMAGANA PRESIDENT DISTRICT ABADAMU ENOCK
11 NORTH BURERA PRESIDENT DISTRICT NDORIMANA ILDEPHONSE
12 NORTH GAKENKE PRESIDENT DISTRICT HAKIZIMANA EMMANUEL
13 NORTH GICUMBI PRESIDENT DISTRICT HATEGEKIMANA MODESTE
14 NORTH MUSANZE PRESIDENT DISTRICT UWISANZE BERNADETTE
15 NORTH RULINDO PRESIDENT DISTRICT NYIRAKAMANA M.GORETTI
16 SOUTH GISAGARA PRESIDENT DISTRICT NSABIMANA VENUSTE
17 SOUTH HUYE PRESIDENT DISTRICT DUSABEMARIYA SERAPHINE
18 SOUTH KAMONYI PRESIDENT DISTRICT INGABIRE ALICE
19 SOUTH MUHANGA PRESIDENT DISTRICT KAMPORORO ASSUMPTA
20 SOUTH NYAMAGABE PRESIDENT DISTRICT MBONIGABA FRODUARD
21 SOUTH NYANZA PRESIDENT DISTRICT MUKARUKESHA COLLETTE
22 SOUTH NYARUGURU PRESIDENT DISTRICT UWUMUHOZA MARIE CHANTAL
23 SOUTH RUHANGO PRESIDENT DISTRICT NYIRAHABIMANA PHILOMELA
24 WEST KARONGI PRESIDENT DISTRICT NKUNDABARAMYE JEAN BAPTISTE
25 WEST NGORORERO PRESIDENT DISTRICT NIYOBUHUNGIRO THACIEN
26 WEST NYABIHU PRESIDENT DISTRICT NGEZAHOGUHORA JOSEPH
27 WEST NYAMASHEKE PRESIDENT DISTRICT MUREKATETE COLETTE
28 WEST RUBAVU PRESIDENT DISTRICT MUKAKIBIBI PERUTH
29 WEST RUSIZI PRESIDENT DISTRICT SHYIRAMBERE FIDEL
30 WEST RUTSIRO PRESIDENT DISTRICT NZAMUKOSHA MARCELLINE